10 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO PRZYJŚĆ NA TRŁ ŚWIĘTA

24/11/2018

TRŁ ŚWIĘTA już 1-2 grudnia w Koneserze! Jeśli nas nie znacie, wahacie się, czy wyjść z domu, albo po prostu chcecie przeczytać długi post, mamy dla Was 10 powodów, dlaczego NAPRAWDĘ warto przyjść na największe targi designu w Warszawie.

1. DWIE PRZESTRZENIE!

Zapowiada się rekordowa edycja TRŁ - aż 210 najlepszych polskich wystawców staranie wybranych z setek zgłoszeń. Ze względu na zainteresowanie, Targi Rzeczy Ładnych po raz pierwszy odbędą się w dwóch przestrzeniach na raz. Obie są częścią kompleksu Koneser i oddalone są od siebie o 100 m. Pierwsza - LABORATORIUM 2400 - to przestrzeń, którą znacie już z TRŁ FRESH! W niej znajdziecie ponad 140 wystawców ze stref: MEBLE, LAMPY, PRINT, VINTAGE (by Patyna.pl), TEKSTYLIA i DZIECI. Druga przestrzeń - premierowa! - to BUTELKOWNIA, piękna jasna hala, w której znajdziecie 70 wystawców z najpopularniejszych przedświątecznych stref: CERAMIKA I SZKŁO oraz WELLNESS. Oczywiście bilety wstępu są ważne w obu przestrzeniach. W obu będą też na Was czekały kawiarnie i coś do zjedzenia. 2>1!

2. TARGOWE DEBIUTY!

Każda edycja TRŁ to dziesiątki nowych marek i nazwisk - tym razem będzie ich aż 60, a ich jakością można by obdarować kilka edycji. Szczególnie cieszymy się z fantastycznych debiutów w najbardziej prestiżowej strefie MEBLE. Tu czekać na Was będą po raz pierwszy projektanci z NUDO design, borcas.eu, RAW, Milaau i wielu innych. Polecamy też fantastyczne szklane lampy od Velt, premierową kolekcję komód od Swallow's Tail Furniture, także premierową kolekcję ratanowych (!) mebli od Franzo, a naprawdę niezwykła premiera czeka w strefie VINTAGE, gdzie STARE NA NOWE - polish vintage design zaprezentuje wizjonerską kolekcję mebli retro, które łączy motyw cętek i pasów przypominających ubarwienie afrykańskich zwierząt! Na zdjęciach wyglądają nie-sa-mo-wi-cie. Dla poszukiwaczy oryginalności - must have!

3. PLAKATY, PLAKATY, PLAKATY!

Nigdy, naprawdę nigdy, nie było tak mocnej strefy PRINT na TRŁ! To ekstraliga polskich ilustratorów, których prace rozchodzą się po całym świecie, zdobią okładki magazynów i którzy współpracują z największymi markami. Na TRŁ ramię w ramię przez dwa dni będą opowiadali Wam o swoich projektach i sprzedawali je z pierwszej ręki. Dawid Ryski, Paweł Jońca, Bartosz Kosowski, Sabina Samulska, Justyna Frąckiewicz, Pola Augustynowicz, Paula Dudek i dziesiątki innych. To jest reprezentacja na światowym poziomie, zatem jeśli szukacie plakatów i ilustracji, albo po prostu chcecie zobaczyć na żywo co dzieje się w polskim plakacie - dobrze trafiliście.

4. CERAMIKA, CERAMIKA, CERAMIKA!

Wiemy jak uwielbiacie polską ceramikę. My też! Dlatego chcieliśmy, żeby ta strefa była wyjątkowa jak nigdy. I udało się - ponad 40 marek w tym wszystkie, które uwielbiacie najbardziej - ÅOOMI, Hadaki, for.rest, Ende i dziesiątki innych. Mnóstwo premier, najwyższa jakość i świąteczne okazje. Takiego wyboru jeszcze nie mieliśmy. Dziewczyny, wiecie co z tym zrobić.

5. TRŁ DZIECI

TRŁ to święto całych rodzin - uwielbiamy jak odwiedzacie nas z najmłodszymi, dlatego czeka Was nie tylko ulubiona strefa DZIECI, z zabawkami, gadżetami i przede wszystkich fantastycznymi mądrymi książkami, ale też niespodzianka. A będzie nią interaktywna wystawa dla dzieci "A KUKU!", przygotowana przez Ewę Solarz. Dzieciaki poznają na niej prace 15 najlepszych polskich ilustratorów tworzących dla dzieci. Będą mogły buszować wśród rysunków i bohaterów oraz same odkrywać ilustracje w książkach. Wystawa "A KUKU" po raz pierwszy przyjeżdża do Warszawy - wcześniej prezentowana była m.in. w Reykjawiku, Gdyni i Astanie.

6. NEONY!

Targi jeszcze se nie zaczęły a my już przebieramy nogami, żeby zobaczyć na żywo prawie 4,5-metrowy neon z napisem "DISKO", zaprojektowany przez Fajne chłopaki, a stworzony przez łódzką pracownię Neonoff. Uwaga - neonów na ich stoisku będzie więcej - prawdziwych, święcących, magicznych. A co najciekawsze - każdy będzie mógł zabrać do domu swój prawdziwy neon - Neonoff przygotowali małe neonowe litery, zapakowane i gotowe do podłączenia w domu. Coś czujemy, że może to być hit targów. No bo jak nie mieć neonu w domu?

7. KALENDARZE!

Tylko na przedświątecznej edycji TRŁ takie rzeczy - raz do roku przez krótki czas pojawiają się w sprzedaży kalendarze. Jeśli traktujecie je nie tylko praktycznie, ale też po prostu lubicie na nie patrzeć, mamy dla Was dobre wiadomości. Na TRŁ znajdziecie KAL. A modern, minimalist design tool for everyday use. - fantastyczny minimalistyczny kalendarz na ścianę (sami używamy!), który w zeszłym roku podbił Kickstartera, a teraz wraca i na żywo będzie go można kupić tylko na TRŁ. Więcej - swoje specjalne kalendarze na 2019 zapowiedzieli m.in. Paweł Jońca i Olga Szczechowska. Nie wspominamy już o plannerach i kalendarzach książkowych, których nie zabraknie na innych stoiskach w strefie PRINT.

8. MINI!

No dobra, tego jeszcze serio nie było. Jak myślimy o ładnym samochodzie, to w wielu głowach pojawia się MINI. Dlatego właśnie pomyśleliśmy, że stoisko z prawdziwym egzemplarzem MINI będzie pasowało do Targów Rzeczy Ładnych. Sami jesteśmy ciekawi jak się obroni w designerskiej targowej przestrzeni. W każdym razie będzie można będzie prawdziwego MINI spokojnie obejrzeć, wsiąść, dotknąć. Fajnie, co nie?

9. PARKING NA 1000 MIEJSC!

A skoro już jesteśmy przy samochodach, to czy wspominaliśmy, że pod Centrum Praskie Koneser znajduje się wygodny, ogólnodostępny (ale płatny) parking na TYSIĄC samochodów? Zatem jeśli nie chcecie zmarznąć, albo spadnie śnieg, możecie na TRŁ dotrzeć suchą stopą i nie martwić się o problemy z parkowaniem. Mamy nadzieję, że miejsc starczy dla wszystkich