Kwiaciarnia Grafiki

Typografy Warszawskie — Merkukry — sitodruk

150,00 
w ciągu 3 dni roboczych
+
10 dni
Dodaj do Ulubionych

Opis

Przedstawiamy kolejnego Typografa Warszawskiego — Merkurego.

Żoliborski wieżowiec zaprojektowany przez inż. Jacka Nowickiego oddano do użytku w 1964 roku. Mieścił biura WSS, w niższej części zlokalizowano SAM i kawiarnię „Havana”, w części podziemnej mieścił się salon sprzętu gospodarstwa domowego. Pierwotnie taras kawiarni doświetlany był od góry przez luksfery.

Percepcja Henryka Kwiatka, autora serigrafii na Merkurego rozpoczyna się od wyprawy do „Havany” jako berbecia. Rodzice uprawiali pląsy w rytmach dancingowych, a on pożerał kolejne puchary z lodami za cierpliwość. Merkury był też bramą do świata muzyki, to tam wpadało się po kasety. To tu na tarasie odbyło się pępkowe jego córki.

Teraz raduje się, gdyż do Merkurego po latach wróciła Havana, bar do którego chce się wracać. Nie tylko dla żoli-widoku, który przelewa się z tarasu, ale i dla bezpretensjonalnej atmosfery.

Typografy Warszawskie, to cykl wykonanych ręcznie serigrafii, na które składają się typograficzne przedstawienia warszawskiej architektury. Ręcznie drukowane techniką sitodruku.

· Autor / Author: Henryk Kwiatek

· Rozmiar / dimension: 50x50 cm

· Dwa kolory / Two colours

· Serigrafia sygnowana i numerowana / Signed and numbered in the pencil by the artist

· Nakład / Edition: 36 copies

· Papier / paper: Munken Cream 300g m/2

· Cena bez ramki / The price without frame.

Prace wysyłamy w kartonowej tubie i opakowaniu zewnętrznym, solidnie zabezpieczone przed uszkodzenie.
We send the works in a cardboard tube and outer packaging, securely protected against damage.

O autorze — Henryk Kwiatek — aktywista, grafik, cyklista. Fan betonu, liter, miasta. Od kilku lat współtworzy pracownię sitodruku Kwiaciarnia Grafiki. Walczy o uratowanie toru kolarskiego Orzeł — Nowe Dynasy.

O naszej pracowni

Kwiaciarnia Grafiki, pracownia sitodruku, studio projektowe, jedyna w Polsce galeria skupiająca się na pracach drukowanych w technice serigrafii. Prezentowane tu grafiki cechują: unikalność — ręcznie drukowane sitami serigrafie pozwalają na krótkie edycje, zamykające się od kilku do kilkudziesięciu egzemplarzy. Ta powtarzalność techniki ma wpływ na jej demokratyczną cenę, którą starają się ustawić na poziomie dostępnym dla fana czy kolekcjonera. Autentyczność, każda grafika jest sygnowana przez autora.

Graphics Flower Shop (Kwiaciarnia Grafiki in Polish), serigraphy and design workshop as the only one in Poland presents serigraphy works. There is also online shop graphicsflowershop.com where you can get some artifacts (prints, posters, t-shirts) Graphics Flower Shop is run by two pillars are the illustrator Marta Kwiatek and the activist, graphic artist and cyclist Henryk Kwiatek. Both fascinated by modernist aesthetics, they recently engaged in saving Warsaw velodrome Orzeł Nowe Dynasy.

Cechy

Materiał:
  • Papier
Wymiary (dł x szer x wys):
50x50cm

Koszty dostawy

Polska
Kurier InPost 19,00 

Dostawa, płatności, zwroty

Wszystkie zamówienia wysyłane są bezpośrednio przez nasze Marki i dostarczane przez kuriera DHL lub DPD, a wyjątkowych wypadkach przez Pocztę Polską. Zazwyczaj dostawa następuje w ciągu 1 dnia roboczego od nadania przesyłki. Szczegółowy koszt dostawy można sprawdzić przy zdjęciu produktu lub przechodząc do kasy.

Za zamówienie można zapłacić korzystając z systemu PayU (przelew, karta lub Blik). Transakcja kupna-sprzedaży zawierana jest pomiędzy kupującym a sprzedawcą (Marką). Platforma targirzeczyladnych.pl pośredniczy w niej gwarantując realizację zamówienia lub zwrot pieniędzy.

Każdy zakupiony przedmiot można zwrócić w ciągu 14 dni od daty doręczenia paczki przez kuriera. Istnieje także możliwość wymiany przedmiotu, ale uzależnione jest to od decyzji sprzedawcy (Marki).

Kwiaciarnia Grafiki

Zobacz inne produkty