Malwina Hajduk | Ilustracje

Ilustratorka i projektantka graficzna. Ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2016). Pod koniec
studiów w ramach stypendium wyjechała do Stanów Zjednoczonych i studiowała na University of Tennessee School of Art. Jej dyplom brał udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Najlepszych dyplomów ASP. Obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Projektuje książki, identyfikacje wizualne wydarzeń artystycznych i wystaw. Pracuje głównie dla instytucji kultury i sztuki. Tworzy ilustracje zainspirowane kobiecością, naturą i zwykłym życiem. Zajmuje się również ilustracją do książek dla dzieci.

Fascynuje ją Polska ilustracja z drugiej połowy XX w. oraz rosyjska awangarda. Skłonność do syntezy form i palety barw. W jej ilustracjach można dostrzec zawężoną kolorystykę, płaskie kształty, często zniekształconą perspektywę i wszechobecność faktur i tekstur. Uwielbia ilustrować rośliny i ludzi, w którzy przybierają abstrakcyjne, czasem nierzeczywiste pozycje.

lustruje dziewczyny, którymi chciałaby być i kobiety, które ją inspirują, piękne miejsca w których chciałaby się znaleźć i proste, codzienne, przyjemności. Na jej ilustracjach zawsze znajdziecie rośliny i kwiaty, bo nie wyobraża sobie bez nich swojego życia i mieszkania.

Prywatnie najbardziej kocha swojego psa, podróże i kawę w połączeniu z waniliową chałwą.


Malwina Hajduk | Ilustracje