BITE OF ICELAND / by Adam Biernat

Fotografia kolekcjonerska "Zima w Seyðisfjörður"

89,00 
w ciągu 3 dni roboczych
+
10 dni
Dodaj do Ulubionych

Opis

- fotografia na doskonałej jakości matowym papierze fotograficznym z kategorii Fine Art – Ilford Fine Art Smooth (200 gsm)
- autor: Adam Biernat
- rok: 2017
- miejsce: Seyðisfjörður, Islandia
- 2 formaty do wyboru: 50 × 70 cm, 30 × 40 cm
- przesyłka starannie zabezpieczona w solidnej tekturowej tubie
- bez ramy

Fotografia artystyczna na matowym papierze o jakości galeryjnej przedstawiająca zimę w islandzkim miasteczku Seyðisfjörður.

Seyðisfjörður jest bez wątpienia jednym z najbardziej urzekających miasteczek, jakie można odwiedzić na Islandii. O jego niezwykłym uroku decyduje położenie nad spektakularnym fiordem i zabudowa, którą stanowią bajecznie kolorowe domki. Jak by tego było mało, wznoszą się nad nim także malownicze góry, z których latem tryskają kaskady wodospadów. To jedno z tych miejsc, w którym czas jakby się zatrzymał.
Choć maleńkie Seyðisfjörður znajduje się w pobliżu jednego z większych miast na wschodzie Islandii, czyli Egilsstaðir, ma się wrażenie jego zupełnego odseparowania od cywilizacji. Wrażenie to z pewnością wzmaga trasa dojazdowa. Aby się tu dostać, trzeba pokonać masyw górski. Tym samym droga do miasteczka mrozi krew w żyłach, bo zjeżdża się do niego z wysokości ponad 600 metrów.
Jest to jedyna trasa lądowa, więc jeśli wskutek srogich zimowych warunków zasypana zostanie droga, Seyðisfjörður naprawdę zostaje odcięte od reszty świata. Można się do niego wówczas dostać jedynie drogą morską. Oczywiście o ile nie ma sztormu.
Poczucie odcięcia było odczuwalne także w czasie, gdy zostało zrobione to zdjęcie. W okolicach Seyðisfjörður panowały wówczas szalone pogodowe warunki. Co dziwne, choć na wspomnianej przełęczy szalała zamieć, w miasteczku panowała niczym niezmącona cisza. Powietrze nie drgało nawet delikatnie.
Większość turystów, którzy zamierzali je odwiedzić, zrezygnowała z podróży, martwiąc się o swoje bezpieczeństwo na drodze. Tego późnego popołudnia miejscowi ani myśleli wyściubiać nosów z domów. Miasteczko wyglądało jak zaklęte. Nasza samotna wędrówka po jego malowniczych zaułkach sprawiła nam nieopisaną przyjemność.

Cechy

Inne:
Ta fotografia spełnia wyśrubowane standardy galeryjne i muzealne. Nie zacznie blaknąć ani zmieniać barw przez minimum 100 lat.
Inne:
Matowy papier do wydruków artystycznych ma dość delikatną powierzchnię i łatwo łapie odciski palców. Proszę ostrożnie rozwijać.

Koszty dostawy

Polska
DPD 17,00 

Dostawa, płatności, zwroty

Wszystkie zamówienia wysyłane są bezpośrednio przez nasze Marki i dostarczane przez kuriera DHL lub DPD, a wyjątkowych wypadkach przez Pocztę Polską. Zazwyczaj dostawa następuje w ciągu 1 dnia roboczego od nadania przesyłki. Szczegółowy koszt dostawy można sprawdzić przy zdjęciu produktu lub przechodząc do kasy.

Za zamówienie można zapłacić korzystając z systemu PayU (przelew, karta lub Blik). Transakcja kupna-sprzedaży zawierana jest pomiędzy kupującym a sprzedawcą (Marką). Platforma targirzeczyladnych.pl pośredniczy w niej gwarantując realizację zamówienia lub zwrot pieniędzy.

Każdy zakupiony przedmiot można zwrócić w ciągu 14 dni od daty doręczenia paczki przez kuriera. Istnieje także możliwość wymiany przedmiotu, ale uzależnione jest to od decyzji sprzedawcy (Marki).

BITE OF ICELAND / by Adam Biernat

Zobacz inne produkty