TASHKA

Książka | „Skarpety i papiloty” (dramat dla dzieci)

Ustaw przecenę produktu : 39,90  30,00 

+
TASHKA
10 dni
Dodaj do Ulubionych

Opis

Oddajemy w Wasze ręce absolutnie wyjątkową publikację. Po raz pierwszy pojawia się dramat dla dzieci wydany w formie książki. Z cudownymi ilustracjami Roberta Romanowicza. Sztuka napisana na zlecenie Wrocławskiego Teatru Lalek. Premiera 30 listopada 2013 na deskach tegoż teatru.

Książka pobudza wyobraźnię, zachęca do wspólnej zabawy. Doskonałe narzędzie do zajęć dla animatorów i nauczycieli. Cudeńko!

Z teatrem pod strzechy

Kobiety coraz śmielej mówią o swoich potrzebach. Coraz więcej widzi swoją przyszłość nie tylko w pieluchach i domowych czterech ścianach, ale pragnie się rozwijać, realizować siebie i swoje marzenia, mówić o sobie „Kobieta Sukcesu”. Nie dziwi więc fakt, że taki temat trafił do twórczości skierowanej do dzieci.

Dokonała tego Julia Holewińska, pisząc tekst przeznaczony do wystawienia na scenę, określany jako „sztuka feministyczna”. Fabułę można streścić w kilku słowach: rzecz dzieje się w lisiej norze i w lesie; Mamalis ma już dosyć gotowania obiadów i zajmowania się dziećmi, chce założyć własną firmę. Rodzina zaś musi poradzić sobie z nową sytuacją, przewartościować pewne sprawy i podzielić się obowiązkami. Początkowo nic nie wydaje się łatwe, ale po przeczytaniu tekstu w czytelnikach zostaje nadzieja, że z czasem wszystko się ułoży…

W czytelnikach lub w widzach, bowiem tekst został napisany na zamówienie Wrocławskiego Teatru Lalek i tam miał swoją prapremierę. Kto więc ma ochotę sprawdzić, jak dramat wybrzmiewa na scenie, w otoczeniu scenografii i z udziałem profesjonalnych aktorów, ten powinien popędzić do Wrocławia i teatru, który nie boi się eksperymentować z nowymi sztukami, a nowoczesne zarządzanie pod kierunkiem Jakuba Krofty sprawia, że WTL staje się jedną z ważniejszych scen dla dzieci w Polsce.

Tymczasem… mamy do dyspozycji dramat wydany w pięknej oprawie graficznej, którą stworzył, a jakże!, wrocławianin Robert Romanowicz. Człowiek, który także nie boi się eksperymentów z formą, fakturą i kolorem. Jego lisie portrety są bajkowe, a zarazem tak bardzo przekonujące! Z pomocą tych ilustracji i własnej wyobraźni czytelnicy, czy to w gronie rodzinnym czy rówieśniczym, mogą sami stworzyć teatr. Czytać tekst z podziałem na role, śpiewać do skomponowanych przez siebie melodii i świetnie się przy tym bawić. Zarówno Julia Holewińska, jak i Robert Romanowicz doprawili swe dzieła dużą dawką humoru, więc śmiech powinien być częstym gościem…

Jeśli taki jest pomysł na nową serię w wydawnictwie Tashka, to ja jestem za! Do tej pory dramaty dla dzieci można było czytać jedynie w „Nowych Sztukach dla Dzieci i Młodzieży”, wydawanych od 1992 roku przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ale skierowanych przede wszystkim do teatrów zawodowych, a nie do zwykłych śmiertelników. Teraz przyszedł czas na to, by teatr trafił pod przysłowiowe strzechy!

Recenzja: Agata Hołubowska

Cechy

Koszty dostawy

Polska
DHL 17,00 
DPD 17,00 

Dostawa, płatności, zwroty

Wszystkie zamówienia wysyłane są bezpośrednio przez nasze Marki i dostarczane przez kuriera DHL lub DPD, a wyjątkowych wypadkach przez Pocztę Polską. Zazwyczaj dostawa następuje w ciągu 1 dnia roboczego od nadania przesyłki. Szczegółowy koszt dostawy można sprawdzić przy zdjęciu produktu lub przechodząc do kasy.

Za zamówienie można zapłacić korzystając z systemu PayU (przelew, karta lub Blik). Transakcja kupna-sprzedaży zawierana jest pomiędzy kupującym a sprzedawcą (Marką). Platforma targirzeczyladnych.pl pośredniczy w niej gwarantując realizację zamówienia lub zwrot pieniędzy.

Każdy zakupiony przedmiot można zwrócić w ciągu 14 dni od daty doręczenia paczki przez kuriera. Istnieje także możliwość wymiany przedmiotu, ale uzależnione jest to od decyzji sprzedawcy (Marki).