Wystawa prac Ryszarda Kai, 14 września, Centrum Koneser, godz. 11-19

Wydarzenie specjalne podczas TRŁ Print! - plakat / ilustracja / druk - wystawa „POLSKA - plakaty Ryszarda Kai” to prezentacja kilkudziesięciu prac zmarłego w kwietniu klasyka polskiego plakatu, malarza i scenografa, twórcy słynnego cyklu „Polska” - prawdopodobnie najbardziej znanego cyklu graficznego po 1989 roku.

- Nikt wcześniej nie pokazał Polski na plakatach tak jak Ryszard Kaja. Jego ogromny dorobek to artystyczny, a jednocześnie bardzo atrakcyjny, popowy, portret Polski z jej wszystkimi symbolami, kompleksami i skarbami. Portret inteligentny i przewrotny, a momentami celowo kiczowaty. Po prostu trzeba go zobaczyć na żywo - zachęcają Ajka Mroczkowska, Ania Pruszyńska i Paweł Stremski z Targów Rzeczy Ładnych.

Na wystawie znajdzie się kilkadziesiąt wybranych plakatów spośród liczącego ponad 150 pozycji cyklu. Będą najbardziej znane prace takie jak "Zakopane", "Sopot", czy "Szczecin", ale też te bardziej zaskakujące, jak "Licheń", "Ćmielów", czy "Ursynów". Część z nich będzie można kupić w ramach targów plakatu i ilustracji TRŁ PRINT!.

Wystawa przygotowana we współpracy z wydawcą cyklu Polska - Wrocławską Galerią Plakatu. Współorganizatorem wystawy jest Piotr Dąbrowski z Galerii Plakatu The Art of Poster Gallery - www.theartofposter.com.

69876410_2634784483233303_84050142167249