Co wspólnego z komiksami mają Keanu Reeves i Quentin Tarantino? Zobacz drugi odcinek darmowych warsztatów "Do dzieła"!

29/04/2021

KOMIKS.png?1619690720801

Filmowe przygody Avengersów czy Batmana od lat święcą triumfy na dużych ekranach, a komiksowa estetyka stała się epicentrum obecnej popkultury. Znani dziś z filmów Kapitan Ameryka czy Joker to jednak przede wszystkim bohaterzy papierowych magazynów. W najnowszym odcinku „Do dzieła”, warszatowo-wykładowej serii na tematy kultury i sztuki dla młodzieży, organizator i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi opowiada o podstawach pracy scenarzysty komiksowego i dzieli się radami z początkującymi twórcami. Jeśli jesteś zainteresowany kreatywnym pisaniem, storytellingiem i tajnikami pracy na dzisiejszym rynku komiksów to zapraszamy na spotkanie oko w oko z Piotrem TUTAJ >>

Warsztat komiksowy to druga odsłona edukacyjnej inicjatywy Fundacji Sentio, projektu „Do dzieła”, którego mamy zaszczyt być partnerem. Celem cyklu jest stworzenie przekrojowego kompendium wiedzy artystycznej, który w przystępny i ciekawy sposób będzie inspirować́ nas wszystkich, a szczególnie młodych ludzi, do zgłębiania i tworzenia sztuki. Fundacja zaprasza do współpracy najlepszych designerów, grafików i artystów, to po prostu designerskie Master Class i to w całości za darmo.

Premierowa lekcja - malowanie akwarelami z Jagną Wróblewską jest cały czas dostępna TUTAJ, a już niedługo kolejne ciekawe premiery. Edukacyjny warsztat z podstaw projektowania ceramiki poprowadzi Malwina Konopacka, autorka słynnej ceramiki OKO. O fotografii i słynnych fotografach opowie podcasterka, blogerka i fotografka, Anna Ulanicka. Dzięki cyklowi lepiej zrozumiecie twórczość Richarda Avedona, Annie Leibovitz, Helmuta Newtona czy Diane Arbus. W programie także wstęp do rzeźby, sztuki współczesnej, architektury i muzyki. Będzie się działo!

Więcej informacji na temat „Do dzieła” oraz Fundacji Sentio na stronie: http://fundacjasentio.pl/.