Wystawa Przytul Polskę!

01/11/2019

Wystawa Przytul Polskę


Lubicie się przytulać? No my też! A lubicie fajne wystawy? No wiecie, nie takie w kapciach tylko takie, gdzie można się bawić, dotykać i szaleć? No my też! Dlatego mamy wielką frajdę zaprosić Was - dużych i małych! - na wystawę Przytul Polskę, którą prezentujemy w ramach TRŁ ZIMA! To wspaniały interaktywny projekt gdzie - dosłownie - można przytulić Polskę! Bo czym ona właściwie jest? Językiem? Zapachami? Smakami? Co Wam się z Polską kojarzy? Które miejsca w niej lubicie? Dlaczego Polska jest fajna? W podróż po tych wszystkich pytaniach zaproszą Was kuratorki - Pola Amber, Joanna Studzińska, Małgosia Żmijska, czyli kolektyw Mamy Projekt.


Chcemy rozmawiać z dziećmi o Polsce bez zadęcia, za to z sympatią i poczuciem humoru - mówią autorki wystawy. Tworząc swój projekt przymrużyły oko: najwięcej śmiechu wywołuje gra, w której zostaniemy zapytani m.in. o to, czy nosimy skarpety do sandałów, albo jakie pierogi wolimy. Kącik Kibica daje możliwość robienia sobie zabawnych zdjęć z szalikami, w czapce w kształcie skoczni narciarskiej w śmiesznych okularach i sumiastych wąsach. W Kuchni Polskiej można bawić się w zgadywanie charakterystycznych zapachów, tworzyć własne kompozycje na niedzielny obiad albo głosować na ulubioną wigilijną zupę. Ale będzie też coś o Konstytucji i współczesnym patriotyzmie. Czym on dla nas jest? Wystawa nie daje odpowiedzi, ale zachęca każdego do poszukiwania własnych.


Przyjdźcie na wystawę „Przytul Polskę” po to, by wspólnie z dziećmi móc spojrzeć na Polskę na nowo, porozmawiać i zastanowić się, co w niej lubimy i co możemy zrobić, żeby wszystkim nam żyło się tu dobrze.


Centrum Praskie Koneser, Warszawa

Plac Konesera 8-9 (pasaż handlowy)

Otwarte: wtorek-piątek w godzinach 9.00-18.00, sobota i niedziela 12.00-18.00

WSTĘP BEZPŁATNY!


Grupy mogą zwiedzać wystawę z animatorem, link do zapisów dla grup powyżej 10 osób na stronie www.przytulpolske.pl

Kuratorki: zespół Mamy Projekt (Pola Amber, Joanna Studzińska, Małgosia Żmijska)

Koncepcja architektoniczna: Pracownia Tym_czasem i Pracownia bro.Kat

Produkcja: Agata Bisping

Ilustracje: Patricija Bliuj-Stodulska

Mecenas wystawy: PKN ORLEN

Partnerzy: Targi Rzeczy Ładnych, Lasy Państwowe, Centrum Praskie Koneser