Design, plakaty, wystawy! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! już 3-4 września w EXPO XXI w Warszawie! Bilety online już dostępne

12/05/2022

Trwa finalne odliczanie! Pierwszy weekend września stoi pod znakiem ładnych rzeczy spod znaku TRŁ! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która 3 i 4 września wypełni halę EXPO XXI. Wydarzeniem specjalnym będzie spektakularna wystawa “SZPUNAR. OBRAZY”, prezentująca zjawiskowe obrazy jednego z najbardziej znanych polskich projektantów Nikodema Szpunara, oraz dwie kolejne wystawy: “HACK THE PROCESS” i “PAGED SKLEJKA” - pierwszy wspólny projekt Targów Rzeczy Ładnych i prestiżowej uczelni School of Form Uniwersytetu SWPS.

TR%C5%81%20FRESH%20PRINT_portal%20www-11


Ten wrześniowy weekend z TRŁ zapowiada się NIE-SA-MO-WICIE. Lista wystawców wygląda imponująco i przyciąga nazwami świetnych marek i nazwiskami wspaniałych ilustratorek i ilustratorów. W tym roku święto nowego designu i plakatu będzie wyjątkowe - w czasach ekonomicznej niepewności jeszcze bardziej potrzebujemy lokalnych produktów świetnej jakości i wsparcia dla autorskich marek. I właśnie takie będą Targi Rzeczy Ładnych - lokalne i jakościowe, ale też jak zawsze inspirujące i tętniące nowymi pomysłami.

TRŁ PRINT! - słynny “Rosyjski Niedźwiedź” na żywo!

Podwójna edycja TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! to unikalne w tej skali połączenie najnowszego polskiego designu, pełne premier i nowości, z najlepszą selekcją współczesnego polskiego plakatu od najważniejszych ilustratorek i ilustratorów. Co roku nasze otwarcie targowego sezonu w Polsce przyciąga prawie 10 tys. osób szukających inspiracji, lokalnych projektów, nowych marek i wyjątkowych plakatów sygnowanych autorskimi podpisami. W EXPO XXI swoje stoiska zaprezentują m.in. Paweł Jońca, twórca najsłynniejszego plakatu komentującego wojnę na Ukrainie “Russian Bear” z czerwonym niedźwiedziem nadeptującym na klocek Lego w żółto-niebieskich barwach oraz Bartosz Kosowski, prawdopodobnie najbardziej nagradzany polski ilustrator nowego pokolenia na świecie. W sumie zobaczymy kilkadziesiąt topowych twórczyń i twórców i setki unikalnych plakatów i ilustracji.

TRŁ FRESH! - nowa polska ceramika zachwyca!

Ozdobą TRŁ FRESH! będzie bijąca rekordy popularności współczesna polska ceramika i porcelana. To jedyna okazja w Polsce żeby w jednym miejscu zobaczyć i kupić fantastyczne projekty od najciekawszych pracowni, ceramiczek i ceramików. Oprócz uwielbianych przez publiczność TRŁ marek, takich jak Hadaki, Wesky Studio, Révolte, Czynie Ceramics, Spiek Ceramiczny, czy Zakwas Studio, na targach pokażą się liczni debiutanci: np: Human Nature Studio czy TOSKAceramica. TRŁ FRESH! to także dziesiątki stoisk z MEBLAMI, TEKSTYLIAMI, VINTAGE, KSIĄŻKAMI DLA DZIECI, AKCESORIAMI, BIŻUTERIĄ i niezwykle różnorodna strefa WELLNESS, która - jesteśmy pewni - zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta wszystkich szukających oryginalnych, loklanych i naturalnych produktów.

TR%C5%81%20FP%20MAPA%2002%20web-01%20(1)

TR%C5%81%20FP%20MAPA%2002%20web-02%20(1)

WYSTAWY: Szpunar, nadmorskie suweniry i eksperymenty ze School of Form

Ozdobą wrześniowego weekendu z TRŁ będą cztery unikatowe, premierowe wystawy! Po pierwsze - “NIKODEM SZPUNAR. OBRAZY” - jeden z najbardziej znanych i rozchwytywanych projektantów mebli w Polsce specjalnie na Targi Rzeczy Ładnych przygotował spektakularną prezentację swoich malarskich projektów. Obrazy Nikodema Szpunara to fenomen ostatnich miesięcy - wyraziste, niezwykle plastyczne i ekspresyjne, malowane jednym pociągnięciem kształty, zachwycają formami i przebojowością. Podczas TRŁ wszystkie pokazane dzieła będzie można kupić - także unikalne, 8-metrowe(!) szarfy malowane ręcznie specjalnie na to wydarzenie.

Zaraz obok wystawa (i targowy sklepik!) słynnego HAKOBO - łódzkiego projektanta, który na warsztat wziął kiczowate pamiątki z nad morza i stworzył całkowicie nowe projekty symboli i gadżetów, które wyglądają świeżo, zadziornie i nowocześnie. Powstała z tego kolekcja NADMORSKIE SUWENIRY, którą po raz pierwszy w Warszawie zobaczycie tylko na TRŁ!

Tegoroczna edycja Targów Rzeczy Ładnych to także pierwsza odsłona współpracy TRŁ ze School of Form Uniwersytetu SWPS. W hali EXPO XXI będzie miała premierę wystawa szykowana na Vienna Design Week. To "HACK THE PROCESS” - efekt eksperymentów studentów School of Form, którzy za zadanie dostali stworzenie porcelanowych misek w sposób kwestionujący niezmienny od 200 lat sposób ich wytwarzania. Efekt? Miski cieńsze od najcieńszej chińskiej porcelany, porowate i zatrzymujące wodę, strukturalne i przypominające makaron, wreszcie stopione jak pozostałości po wybuchu wulkanu. Efekty tego fascynującego pojedynku człowieka (i robota!) z materią będzie można zobaczyć tylko na TRŁ FRESH! x PRINT! Druga wystawą przygotowaną przez School of Form Uniwersytetu SWPS jest “PAGED. SKLEJKA”. Zobaczycie na niej przedmioty, które studenci SWPS stworzyli z przemysłowych odpadów produkcji sklejki. Czy udało im się wykorzystać niechciane materiały i stworzyć z nich nowe, praktyczne meble? Efekty do zobaczenia już 2-4 września!

Rezerwujcie czas i bookujcie bilety: 200 wspaniałych wystawców i nie jedna, nie dwie, nie trzy tylko AŻ 4 PREMIEROWE WYSTAWY. Najlepszy nowy polski design, tysiące współczesnych plakatów, ceramika, która zwala z nóg - takie są Targi Rzeczy Ładnych i właśnie tak będzie 2-4 września w EXPO XXI. Inspiracje! Jakość! Energia! I morze wspaniałych inspirujących ludzi! Dołączcie do nas, śledźcie nasze profile na FB i Insta, bądźcie z nami!

Do ZOBACZENIA NA TRŁ!

———————

TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!

3-4 września, godz. 11-19,

Hala EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 14/16, Warszawa

Bilety 10 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie)

Kup bilet online: https://goingapp.pl/wydarzenie/targi-rzeczy-ladnych-trl-fresh-x-trl-print-3/wrzesien-2022