Targi Rzeczy Ładnych znów podbiją Warszawę! Ceramika Konopacka x Podsiadło! Wystawa okładek “THE VARSOVIANER”! I 250 topowych wystawców z całej Polski!

01/09/2023

To będzie wielkie otwarcie jubileuszowej, dziesiątej jesieni Targów Rzeczy Ładnych. Podwójna edycja - TRŁ FRESH! i TRŁ PRINT! - odbędzie się już 23-24 września w EXPO XXI. Pisząc "wielkie otwarcie" nic a nic nie przesadzamy! W wydarzeniu weźmie udział 250 marek i projektantów, a zaskoczy Was m.in. unikalne stoisko z limitowaną kolekcją ceramiki Malwiny Konopackiej i Dawida Podsiadło oraz premierowa wystawa 30 okładek projektu "THE VARSOVIANER", nieistniejącego polskiego odpowiednika "NEW YORKERA", stworzonych przez czołowe polskie ilustratorki i ilustratorów. Bilety online są już dostępne. KUP BILET NA TARGI


FRESH%20PRINT%20SM_www.png?1693567805173

To wyjątkowa edycja i wyjątkowy rok dla TRŁ. Jeśli rekordowe wiosenne edycje były lotem na księżyc, to jesień zapowiada się jak lot na Marsa! Jesteśmy dumni, że świętowanie jesieni 10-lecia Targów Rzeczy Ładnych zaczynamy ze wspaniałymi nazwiskami i unikalnymi projektami. Każda edycja TRŁ zaskakuje nas samych i tak jest teraz - aż nie mamy słów!

FRESH! - czyli świeży design!

Modne totemy, stylowe rowery, polskie meble i… najlepiej zaprojektowane wina w Polsce! TRŁ FRESH! x PRINT! to świeżość i debiuty - na tej edycji będzie ich aż ponad 60! Fantastycznie zapowiada się spektakularne stoisko TOTEM STUDIO WARSAW, gdzie znajdziecie designerskie, kolorowe, ręcznie toczone totemy. Tuż obok zaskoczą Was stylowe, minimalistyczne miejskie rowery i akcesoria marki TOKYO BIKE. Klasyczne kształty, obłędne, niespotykane kolory, przywiązanie do detalu i wykończeń - Tokyo Bike to esencja miejskiego stylu życia. Jak zawsze czekamy na polskie meblowe premiery - marki takie jak MIUFORM, DAPPO i SZYSZKA DESIGN pokażą nowe projekty stołów oraz stylowych współczesnych foteli i kanap. Będzie można testować! Nie można przegapić też premierowej kolekcji kocy i pledów na stoisku SZMAT SKŁAD - ta marka to fenomen TRŁ, a ich produkty zachwycają graficznymi wzorami i pomysłami.

Ale Targi Rzeczy Ładnych to oczywiście lokalność - także w tym zaskakującym wydaniu. Niespodzianką będą stoiska marek DRAGMA - pierwszego rzemieślniczego polskiego Wermutu oraz BRAĆ POLSKIE WINA, pod którym to szyldem czekają najlepsze wina z polskich lokalnych winnic. Nie tylko będzie można ich spróbować, ale też zachwycić się wspaniale zaprojektowanymi etykietami. I wreszcie CERAMIKA - jedna z największych stref targów. Tak bogata, że spokojnie mogłaby być osobnym wydarzeniem. A w niej rozchwytywani TRZASK CERAMICS, czyli instagramowy ceramiczny fenomen z Żoliborza. Stylowe REVOLTE zaprezentuje nową kolekcję talerzy i kubków ze zwierzęcymi motywami, WESKY STUDIO zachwyci surowymi minimalistycznymi eksperymentami, prosto z Wrocławia przyjedzie ZAKWAS STUDIO - ich kobaltowe akcenty to obiekt pożądania, a z wielką ciekawością wypatrujemy debiutu marek STUDIO PYŁ, HOLA CHICA I YIRD CERAMICS. A to tylko próbka atrakcji.

PRINT! - plakaty i ilustracje po horyzont!

Wielkie nazwiska, wielkie debiuty, wielka strefa! Wrzesień na TRŁ to ogromna strefa z plakatami - w tym roku jeszcze bardziej przepastna niż zwykle. A w niej same znakomite nazwiska, twórcy, których nie spotkacie na innych wydarzeniach. Po raz pierwszy na TRŁ w Warszawie pojawią się ADA ZIELIŃSKA i PATRYK HARDZIEJ - wspaniały ilustratorski duet z Trójmiasta. Obok niezastąpieni i rozchwytywani BARTOSZ KOSOWSKI I DAWID RYSKI, ale też debiutujący na TRŁ PRZEMEK SOKOŁOWSKI, którego talent od lat wyróżnia się na polskiej scenie. Fani architektury na pewno zachwycą się stoiskiem debiutującego KONRADA KUNCA oraz ulubieńca publiczności TRŁ - ADAMA KOSIKA. Jednym z najciekawszych wydarzeń tej edycji będzie stoisko SWIERZY.PL z oficjalnymi reprintami jednej z legend polskiej szkoły plakatu WALDEMARA ŚWIERZEGO. To prawdziwa gratka dla miłośników klasyki.

Pełną listę wystawców TRŁ FRESH! x PRINT! zobaczcie tutaj:

TR%C5%81fresh_print!%20lista__FB%20copy%


KONOPACKA x PODSIADŁO - limitowana edycja ceramiki tylko na TRŁ!

To wyjątkowe targowe wydarzenie - tylko w ten weekend, tylko na TRŁ, pojawi specjalne stoisko z dropem unikalnej ceramiki sygnowanej przez gwiazdy: designu - Malwinę Konopacką i muzyki - Dawida Podsiadło. Ta rarytasowa jednorazowa kolekcja łączy ceramiczne projekty Malwiny z tekstowymi i wizualnymi motywami nawiązującymi do piosenek Dawida. Kolekcja, a w zasadzie dwie kolekcje! Pierwsza - bardziej casualowa, wyrazista i pełna zdecydowanych popowych kolorów. I druga - bardziej subtelna, zdobiona cytatami z ostatnich piosenek Dawida Podsiadło. Obie zachwycające, od obu oczu nie można oderwać. To “must see” dla fanów świetnego designu, dla kolekcjonerek i kolekcjonerów limitowanych edycji i oczywiście wszystkich fanek i fanów zarówno Malwiny Konopackiej jak i Dawida Podsiadło. No i tych, którzy po prostu lubią ładne rzeczy.

newsletterpodsiadlo.png?1695308529030

“THE VARSOVIANER” - 30 artystów i 30 okładek nieistniejącego pisma o Warszawie!

Gdyby Polska miała swojego “New Yorkera” to byłby to “THE VARSOVIANER”. Zapraszamy na wystawę 30 wielkoformatowych okładek nieistniejącego warszawskiego "New Yorkera" stworzonych przez czołowe polskie twórczynie i twórców. I tak - okładki będzie można kupić! „THE VARSOVIANER” to projekt, za którym stoi ADAM KOSIK - świetny ilustrator, uczestnik wielu edycji TRŁ, wyjątkowy twórca ilustracji z architekturą w rolach głównych. Idąc śladem światowych miast, takich jak Paryż, czy Tokio, na początku 2023 roku stworzył on warszawski odpowiednik kultowego "New Yorkera". To nieistniejące pismo, które co 2 tygodnie na instagramowym profilu publikuje nowy „numer" - z jak najbardziej istniejącą okładką przygotowaną przez inną gwiazdę polskiej ilustracji.

To unikalny ilustratorski hołd dla Warszawy i hołd dla słynnych rysunkowych okładek nowojorskiego pierwowzoru. Każda okładka jest inna, każda różni się stylem, pomysłem, klimatem. Jedyny wspólny mianownik to Warszawa. Swoje okładki VARSOVIANERA przygotowali już między innymi PRZEMEK SOKOŁOWSKI, KONRAD KUNC, PAULINA ADAMOWSKA, JAKUB ZASADA, czy KAROLINA LUBASZKO. Każda ilustracja pokazuje inną twarz Warszawy, jej unikalny styl, różnorodność i energię. Każda mogłaby być naprawdę okładką prawdziwego warszawskiego "New Yorkera". Jeśli Wy także - jak Adam Kosik i ekipa TRŁ - jesteście fankami i fanami fenomenu "New Yorkera" i jego okładek, albo po prostu lubicie Warszawę, będziecie zachwyceni!

okladkivarso.png?1695309279783

To tylko mała próbka tego, co 23-24 września będzie działo się na TRŁ FRESH! x PRINT! w hali EXPO XXI na warszawskiej Woli. 250 wystawców z całej Polski, dwa dni z najlepszym niezależnym designem i najważniejszymi markami, projektantami i twórcami plus niepowtarzalny klimat Targów Rzeczy Ładnych! Jeśli kochacie polskie wzornictwo, jesteście ciekawi nowości i trendów, lubicie otaczać się ładnymi rzeczami i spotykać ciekawych ludzi - to jest właśnie to miejsce. A jeśli po prostu szukacie inspiracji, dobrej energii i pomysłu na spędzenie fantastycznego weekendu, nie powinniście przegapić tego wydarzenia sezonu. Do zobaczenia na TRŁ FRESH! x PRINT!.

--------------------------------------

TRŁ FRESH x PRINT! - największe otwarcie jesieni w historii TRŁ!

23-24 września, EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14

Bilety:

- 15 zł (10 zł w przedsprzedaży online), dzieci do lat 12 - bezpłatnie

- Bilety online JUŻ DOSTĘPNE: KUP BILET NA TARGI