TRŁ WIOSNA! DLA UKRAINY! Zapraszamy na niezwykłą wystawę i sprzedaż unikatowych plakatów!

01/04/2022
Ta edycja naszych targów jest inna niż wszystkie. Jak zawsze szykujemy dla Was święto polskiego designu, ale od kilku tygodni wszyscy żyjemy dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie. Ze wzruszeniem obserwujemy w Polsce niesamowitą falę pomocy i solidarności z ofiarami wojny. To, co wydarzyło się ostatnio w polskiej ilustracji, to bezprecedensowy pokaz wsparcia, kreatywności i siły sztuki. W internecie pojawiły się dziesiątki mocnych, trafnych grafik i plakatów od największych tuzów polskiej ilustracji: Beaty Śliwińskiej "Barrakuz", Jagody Strączek "Blueberry Thinks", Pawła Szlotawy, Dominika Przerwy, Andrzeja Pągowskiego, czy Jacka Rudzkiego. Ich prace to nie tylko komentarz do tragicznej rzeczywistości, ale i dowód solidarności i iskra nadziei.

Na TRŁ WIOSNA! utworzymy z tych plakatów wyjątkową charytatywną wystawę "PLAKATY WSPARCIA". Po raz pierwszy zobaczycie te grafiki, ilustracje i plakaty “na żywo”. I najważniejsze - każdy z nich będzie można kupić na miejscu kupić (jedna cena: 50 zł) i wyjść z nimi z naszych targów niczym z totemem poparcia dla Ukrainy. Na wystawie zobaczycie 25 plakatów najlepszych polskich twórców i 15 plakatów ukraińskich twórców ze stowarzyszenia Pictoric, tworzących projekt www.supportukraine-pic.com: ilustracje, plakaty i komiksy, inspirujące świat do walki o wolność i demokrację i pokazujące prawdziwą rzeczywistość, w której znajduje się obecnie ich kraj.

trl%20web-01.png?1648766974476

Cały dochód ze sprzedaży plakatów podczas TRŁ WIOSNA! zostanie przekazany na Ukraiński Dom w Warszawie, prowadzony przez Fundację Nasz Wybór. Jesteśmy dumni, że właśnie w ten sposób możemy pomóc ludziom, którzy tej pomocy teraz naprawdę potrzebują.

Wystawę "PLAKATY WSPARCIA" wyprowadzamy również poza ściany Hali EXPO XXI - wybrane prace pokazujemy w różnych punktach Warszawy, na billboardach, przystankach i w metrze (m.in. na największych ekranach reklamowych w Metrze Świętokrzyska, dzięki uprzejmości Warexpo), tam, gdzie ich miejsce - przed jak największą publicznością.

Dziękujemy wszystkim wspaniałym artystom, którzy zgodzili się wziąć udział w wystawie i przeznaczyć swoje prace do charytatywnej sprzedaży. Są wspaniali. Oto ich pełna lista: Beata Śliwińska "Barrakuz", Michał Dyakowski, Nina Gregier, Susie Hammer, Gosia Herba, Hania Kmieć, Przemek Kotyński, Ewelina Madalińska, Adela Madej, Andrzej Pągowski, Nikodem Pręgowski, Dominik Przerwa, Jacdek Rudzki, Jerzy Skakun, Agnieszka Srokosz, Jagoda Stączek, Paweł Szlotawa (którego pracę wykorzystaliśmy na plakacie wystawy), Martyna Wójcik-Śmierska.

Zapraszamy z całego serca na wystawę "PLAKATY WSPARCIA" - 2-3 kwietnia, EXPO XXI, godzi. 11-19.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/5107911872634397?r...

Poniżej kilka prac z wystawy:

p2.jpeg?1648767016269

p3.jpeg?1648767086414

p4.jpeg?1648767166576

p1.jpeg?1648767187536