10 lat TRŁ!

IKONY TRŁ przyznane! Oto 50 polskich twórców i marek, które dostały specjalną nagrodę na 10-lecie TRŁ!

33 edycje, 1800 wystawców, 240 tys. gości! Nasze Targi Rzeczy Ładnych, największe targi designu w Polsce - świętują 10-lecie! Z tej okazji przyznaliśmy - po raz pierwszy! - nagrody dla 50 najważniejszych marek i twórców ostatniej dekady. Na liście 50 IKON TRŁ są czołowe polskie nazwiska i najlepsze marki, które przez lata stały się Waszymi ulubieńcami. Nagrody wręczyliśmy podczas gali 10-lecia TRŁ, w trakcie wyjątkowej edycji TRŁ ZIMA! w sobotę 2 grudnia.

Ostatnie 10 lat to kawał fantastycznej historii współczesnego polskiego designu, ilustracji i rzemiosła. W tym czasie na Targach Rzeczy Ładnych pokazaliśmy ponad 1800 polskich marek i projektantów. Chcieliśmy im za te wspólne 10 lat podziękować, dlatego z tego ogromnego grona wybraliśmy firmy i osoby, które szczególnie cenimy, które stały się częścią historii TRŁ i historii polskiego designu w ogóle.

Na naszej liście znaleźli się ulubieńcy publiczności, tacy jak Malwina Konopacka, Bartosz Kosowski, ÅOOMI STUDIO, Tartaruga, SWALLOW’S TAIL FURNITURE, czy Wydawnictwo Dwie Siostry. Do tego wybitni przedstawiciele wielu dziedzin współczesnego projektowania - są marki meblowe, ceramiczne i kosmetyczne, są ilustratorki i ilustratorzy, są twórczynie i twórcy tekstyliów i tkanin, są najlepsze niezależne wydawnictwa dla dzieci, ale także słynna poznańska kwiaciarnia Kwiaty & Miut, czy twórczyni ozdobnych pinów Marcelina Jarnuszkiewicz. W ten sposób, po wielu dyskusjach, powstała lista 50 IKON TRŁ, na którą patrzymy z prawdziwą dumą, ale i niedowierzaniem. To 10 lat historii Targów Rzeczy Ładnych w pigułce i najlepsza reklama polskiego designu i kreatywności!

Ta imponująca lista jest dokładnie taka jak TRŁ - to miks znanych marek i nazwisk, ale też małych firm, które od lat znajdują uznanie grupy wiernych fanów. Na liście są brandy i osoby, które stały się symbolami nowego polskiego designu, ale też takie, które po prostu bardzo lubimy i cieszymy się na każde spotkanie! Oto pełna lista naszych totalnie wspaniałych IKON TRŁ!


Ogłoszeniu naszych IKON TRŁ towarzyszy wyjątkowa sesja zdjęciowa zrealizowana przez Ernesta Wińczyka i Kokę Skowrońską z warszawskiego studia Wunderkamera. Całą sesję i wszystkich 50 laureatów możecie zobaczyć w tym poście!