Ayursofia

Hej kochani!


Opis marki:

Długo szukałam drogi dla siebie, aż w końcu w 2017 roku znalazłam Ajurwedę i chłonęłam ją bez reszty. Uwiodło mnie w niej całościowe podejście do dobrostanu człowieka- żeby być zdrowym, należy zadbać o CUD, czyli ciało, umysł i ducha... Ajurweda to wiedza praktyczna, niezliczona ilość pięknych wskazówek i praktyk, których celem jest równowaga na każdej płaszczyźnie. Zalecenia ajurwedyjskie zaczęłam od razu wprowadzać w życie, a poprzez te praktyki czułam się po prostu szczęśliwsza. Praktyki ajurwedyjskie obejmowały również kuchnię, w której tworzyłam napary na własny użytek. Pewnego dnia poczęstowałam koleżankę, która od razu zapragnęła wprowadzić je do swojego bistro… I tak to się zaczęło.

Studiowałam ogrodnictwo i psychologię, co pozwoliło mi łatwo zrozumieć, jak bardzo przenika się świat roślin i ludzi. Ajurwedą zajmuję się od 2017 roku, kiedy ukończyłam kurs psychologii ajurwedyjskiej u Marii Nowak-Szabat. Pracowałam jako tłumaczka, podczas konsultacji ajurwedyjskich prowadzonych przez dr Akhila Balachandra w Centrum Ajurwedy w Szczecinie.

FILOZOFIA MARKI

W całej bujności wiedzy, jaką Ajurweda oferuje, czasem ciężko jest się połapać. Jaką doszą jestem? Co oznaczają te sanskryckie terminy - Kapha, Pitta, Vata? Jak sobie pomóc? Czy to wszystko nie jest zbyt trudne? Jeśli pytania kłębią się w Twojej głowie, to pewnością, podobnie jak ja, masz w sobie dużo energii Vata. Moją mantrą stało się przekonanie, że:

dwa gramy praktyki są lepsze niż tona teorii.

Dlatego postanowiłam, że moim sposobem na dzielenie się Ajurwedą będzie nie teoria a praktyka. Tak powstały herbatki Ayursofia złożone z ziół i przypraw, skomponowane na bazie mojej wiedzy oraz pradawnych receptur. Aromatyczne mieszanki przygotowuję własnoręcznie, poświęcając im całą uwagę i troszcząc się o najwyższą jakość. Sięgnięcie po kubek naparu z pewnością jest łatwiejsze niż próba wprowadzenia wszystkich ajurwedyjskich wskazówek na raz. To dobry punkt, od którego możesz zacząć wprowadzanie Ajurwedy w swoją codzienność.

SKŁADNIKI i OPAKOWANIA

Zioła są bezglutenowe, sprowadzane od zaufanych dostawców. Kubki są biodegradowalne a niebielone papierowe torebeczki z ziołami- kompostowalne, na opakowaniach zastosowałam farby wodne.

Ayursofia