biosennie

Markę biosennie (bio- z poszanowaniem natury, sennie - w strefie sypialnianej) stworzyłyśmy z myślą nie tylko o nas samych, ale również o środowisku. Chcemy, żeby oferowane przez nas produkty były w pełni naturalne i tam, gdzie to możliwe, posiadały niezbędne atesty: poczynając od użytych tkanin, poprzez wypełnienie aż po nici. Starałyśmy się nie iść na żadne kompromisy, ponieważ ważne są dla nas materiały, którymi się otaczamy, ich wpływ na zdrowie i naturę. Dlatego w oferowanych przez nas wezgłowiach i akcesoriach nie znajdziecie żadnych sztucznych elementów – wszystko jest ekologiczne i najwyższej jakości. Staramy się, żeby tworzone przez nas wezgłowia i akcesoria były przyjazne człowiekowi i naturze, dlatego dwoma głównymi celami jest, by nasze produkty miały:

• Pozytywny wpływ na zdrowie – materiały, którymi się otaczamy wpływają na nas, nasze samopoczucie i jakość życia, dlatego – zwłaszcza w sypialni, gdzie istnieje bezpośredni kontakt ze skórą – powinny być naturalne,

• Znikomy wpływ materiałów i ich produkcji na środowisko – wszystkie materiały są naturalne, biodegradowalne, organiczne, w większości z certyfikatami. Z miłości do zwierząt nie używamy pierza ani puchu, mimo że również są naturalnymi materiałami.

Nasze wezgłowia i akcesoria w całości szyte są w polskich szwalniach, a używane przez nas materiały to len, bawełna organiczna farbowana roślinnie, włókno kapokowe i kokosowe guziki. Jako że duży nacisk kładziemy na to, żeby wezgłowia, opaski i rogale były w pełni biodegradowalne, nawet używane przez nas nici są bawełniane. Szukanie odpowiednich komponentów, które byłyby naturalne, a równocześnie odpowiedniej jakości, było dla nas dużym wyzwaniem, jednak z wielką radością podzielimy się efektami naszej pracy, z której jesteśmy bardzo dumne.

Biosennie