Wydawnictwo BABARYBA

Strajk - książka ekologiczna - Eduarda Lima

Ustaw przecenę produktu : 34,90  25,00 
w ciągu 3 dni roboczych
+
10 dni
Dodaj do Ulubionych

Opis

STRAJK w bardzo prosty, a zarazem przejmujący sposób przedstawia najmłodszym czytelnikom problem zanieczyszczenia środowiska, nadmiaru śmieci oraz plastiku.

Zwierzęta na całym świecie zawarły milczące porozumienie: nie tylko przestały się odzywać, ale także współpracować z człowiekiem! Na kuli ziemskiej nastała zupełna cisza... Rozpoczął się strajk zwierząt!

Szkodliwa dla Ziemi działalność człowieka doczekała się w końcu odpowiedzi ze strony zwierząt, które postanowiły zaprotestować i ogłosić własną formę strajku klimatycznego!

Antropocen

Jesteśmy w erze Antropocenu, czasach supremacji człowieka. Człowiek nadmiernie ingeruje w przyrodę – buduje miasta, przecina drogami siedliska zwierząt, zagarnia dla siebie kolejne obszary odbierając je innym użytkownikom planety. Wytwarza też masę śmieci, w tym mnóstwo plastiku, który będzie się rozkładał setki lat! Na razie jednak wszyscy się pod tą ilością dusimy, nie dziwne gdyż wytwarzamy 400 mld ton plastiku rocznie! A ta ilość ciągle rośnie. Duża część tworzyw sztucznych ląduje w morzach i oceanach. Tam plastik rozpada się na małe cząstki mikro- i nanoplastiku, a te wraz z pożywieniem trafiają do żołądków zwierząt morskich i ptaków. Ostatecznie plastik jest wszędzie: w powietrzu, w soli, w zjadanych przez nas rybach...


Książka „Strajk” nie opowiada tego wszystkiego ale jest znakomitym pretekstem żeby podjąć tematy związane z ekologią. I aby bez straszenia kształtować świadomych i odpowiedzialnych ludzi.

Lektura „Strajku” to doskonała inspiracja dla rodziców oraz wychowawców do wspólnych rozmów z dziećmi na temat naszej odpowiedzialności za równowagę ekologiczną na Ziemi.

Cechy

Koszty dostawy

Polska
InPost Express 15,00 
InPost Paczkomaty 24/7 13,00 

Dostawa, płatności, zwroty w sklepie TRŁ online

Wszystkie zamówienia wysyłane są bezpośrednio przez nasze Marki i dostarczane przez kuriera InPost bezpośrednio do domu, lub do paczkomatów 24/7, a wyjątkowych wypadkach przez inne firmy kurierskie (lub elektronicznie - mejlowo, w przypadku bonów podarunkowych online). Zazwyczaj dostawa następuje w ciągu 1 dnia roboczego od nadania przesyłki. Szczegółowy koszt dostawy można sprawdzić przy zdjęciu produktu lub przechodząc do kasy.

Za zamówienie można zapłacić korzystając z systemu PayU (przelew, karta lub Blik). Transakcja kupna-sprzedaży zawierana jest pomiędzy kupującym a sprzedawcą (Marką). Platforma www.targirzeczyladnych.pl pośredniczy w niej gwarantując realizację zamówienia lub zwrot pieniędzy.

Każdy zakupiony przedmiot można zwrócić w ciągu 14 dni od daty doręczenia paczki przez kuriera lub do Paczkomatu. Istnieje także możliwość wymiany przedmiotu, ale uzależnione jest to od decyzji sprzedawcy (Marki).

Wydawnictwo BABARYBA

Zobacz inne produkty