LUMIO

Lumio to studio projektowe i producent tekstyliów. Choć marka powstała w 2011 roku to jej źródło sięga trzech pokoleń. Założona przez Annę Błaszczyk - projektantkę, która powróciła do korzeni i przywraca wiarę w tradycyjne rzemieślnictwo.

Idea marki oparta jest na bliskości człowieka z naturą i szacunku dla pracy ludzkich rąk. Wyroby szyte są z lnu pochodzenia europejskiego a cały proces produkcji przebiega lokalnie w Polsce, w Łodzi - historycznym centrum włókienniczej Europy. To umiejętne połączenie ręcznego wykonania z nowoczesnymi projektami.

Kolekcje Lumio wyróżniają się bardzo przemyślanym doborem kolorów, tkanin i ich wykończeń a także proponowanymi stylizacjami. Każda kolekcja to odrębny świat, do którego projektantka zaprasza swych odbiorców. Projekty Lumio często nawiązują do malarstwa i czerpią z bogactwa jakie ono niesie a proponowana koncepcja tekstyliów umożliwia tworzenie wyjątkowych obrazów. W ofercie znajdziemy zasłony, narzuty, ale najwięcej miejsca zajmują tekstylia stołowe. To zachęta do celebracji chwil i zamiłowanie do niespiesznych posiłków.

Tradycyjne rzemiosło i kameralny charakter produkcji zapewniają bliskie relacje z odbiorcami, którzy dokonując codziennych wyborów tworzą szczególną wartość firmy.

LUMIO