MANOceramics

MANO.ceramics Tradycyjne rzemiosło. Nowoczesny diesgn.

Mam na imię Agata I w MANOceramics zajmuję się wszystkim.

Siebie nazywam Garncarzem.

Pracownia powstała z potrzeby serca do tworzenia niepowtarzalnych przedmiotów użytkowych jej misją jest wyprowadzenie polskiego garncarstwa z mroków średniowiecznej formy i wprowadzenie jej we współczesny design.

Wszystkie naczynia wytwarzam ręcznie przy użyciu tradycyjnej techniki toczenia na kole garncarskim które pozwala nadać im niepowtarzalny charakter i sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Koło garncarskie to również energia przenoszona z twórcy - garncarza na naczynie, a za jego pośrednictwem na użytkownika.

Tworzę przedmioty z duszą, przelewam na nie swoja pasję, pot a czasem łzy.

Każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Choć tak podobne że prawie identyczne każdy ma swoje indywidualne cechy. Które można odkrywać zapominając o zgiełku otaczającego świata.

Połączenie nowoczesnego designu z tradycyjnymi technikami wytwarzania ceramiki daje niepowtarzalną formę, jakość i duszę. Rytmiczny ślad pozostawiony na naczyniach przez palce nadaje im niepowtarzalny charakter i niesie ze sobą energię której na próżno szukać w naczyniach odlewanych.

MANOceramics Agata Marcinkowska Pracownia garncarska