Papier + Druk

Papier plus druk to autorska pracownia grafiki i marka papiernicza założona przez absolwentkę ASP w Łodzi Joannę Kurkiewicz. Studio graficzne działa w Kielcach od 2016 roku. W pracowni powstają autorskie serie zeszytów, papiery czerpane, limitowane edycje grafik, a także unikatowe projekty użytkowe i scenografie na bazie papieru.

W swoich projektach łączę doświadczenia grafiki artystycznej i pracy projektowej. Wykorzystuję stare techniki drukarskie i klasyczne szycie introligatorskie do tworzenia rzemieślniczych produktów papierniczych. Przy tworzeniu kolekcji kładę nacisk na zrównoważony sposób produkcji. Wybieram do projektów papiery certyfikowane, w większości recyklingowe i ekologiczne. Wszystkie prace związane z drukiem okładek, szyciem i oprawą notesów realizuję samodzielnie w zaciszu mojej pracowni. Dobieram kolory farb drukarskich i podłoże do druku. Własnoręcznie tworzę matryce w technice linorytu i drukuję wzory na okładkach zeszytów. Następnie składam wszystkie komponenty zeszytu w całość, szyję i docinam na gilotynie krawędzie. Dzięki temu mam kontrolę nad każdym etapem produkcji, która odbywa się w pełni zrównoważony sposób.

Poza projektowaniem i wykonywaniem kolekcji papierniczych chętnie prowadzę warsztaty, podczas których dzielę się swoją wiedzą na temat papieru i druku.

Papier + Druk