Szmaragdowe Żuki

Szmaragdowe Żuki – marka polskich kosmetyków botanicznych. Marka, w której przede wszystkim wierzymy w biozgodność pomiędzy nami, a otaczającym nas środowiskiem. Dlatego w naszych produktach można znaleźć to, co rośnie wokół nas, w naszej szerokości geograficznej. Nie korzystamy z egzotyki, nie ściągamy wyszukanych surowców z końca świata. A zwykłą wodę zastąpiliśmy esencjonalnymi naparami roślinnymi, aby turbodoładować kosmetyki substancjami aktywnymi.

Odpowiedzialnie wobec człowieka dobieramy składniki, a odpowiedzialny dobór składników to także świadomość ich jakości – stąd nacisk na jak największy udział w formulacjach surowców z certyfikatem organic, a także surowców wild crafted. Produkujemy krótkie serie, aby w sprzedaży były stale najświeższe produkty.

Kochamy aromaterapię – dlatego zapachy naszych kosmetyków nie są przypadkowe, a każdy olejek eteryczny to starannie dobrana substancja czynna.

Przykładamy ogromną wagę, aby nasze produkty były etyczne: nie korzystamy z żadnych substancji odzwierzęcych, nie używamy surowców z gatunków roślin, które są nadmiernie eksploatowane, ani nie używamy surowców z roślin, których produkcja przyczynia się do degradacji środowiska.

Ponadto nieustanie zachwycamy się naturą i bardzo chcemy ją chronić, stąd szereg działań proekologicznych, które podejmujemy, w tym: szerzymy ideę less waste wśród naszych dostawców oraz Klientów, wspieramy organizacje pozarządowe chroniące środowisko, szeroko edukujemy.

I uskrzydla nas to, że nasza pełna pasji praca jest szeroko doceniana, czego dowodem są liczne nagrody (Glammies, Qltowy Kosmetyk, Love Cosmetics Award, KukBuk Poleca).

Szmaragdowe Żuki