TRŁ CERAMIKA: Nasi wystawcy

TRŁ CERAMIKA! Postaw na stół! I poznaj naszych wspaniałych wystawców

Takiej listy ceramiki nie zobaczycie na żadnym wydarzeniu w tym sezonie! Będą legendy i ikony polskiej sceny takie jak Manufaktura w Bolesławcu, czy Modus Design, będzie Arkadiusz Szwed, który wyznacza trendy we współczesnym projektowaniu. Będą też marki które łączą ceramikę i beton z roślinami, jak chociażby świetnie znane wam GrowRaw. Będą wspaniałe debiuty m.in. Wesky Studio, Fika Ceramika, czy Czynie Ceramics, oraz świece w najróżniejszych formach, od Mia Colonia czy Odegitria Studio. Pełną listę znajdziecie poniżej.

ÅOOMI design studio - interdyscyplinarne studio projektowe, skupiające się na tworzeniu unikatowych obiektów i przedmiotów codziennego użytku. Bestseller TRŁ!






Balena Ceramika - małe studio ceramiczne z Poznania. Znajdziecie tu kamionkę i fajans. Począwszy od klasycznej bieli przez wszystkie odcienie niebieskości po szarość, złote detale i kropki. To też naczynia o organicznych kształtach odwołujące się w bezpośredni sposób do natury. Wszystkie produkty są wynikiem ręcznej pracy.





Arkadiusz Szwed








Bańka i Przepiórka - Małżeństwo, które projektuje ceramikę i biżuterię. Ich prace utrzymane są w ciepłym, prostym klimacie, fajnie pasują do wnętrz z dużą ilością światła i naturalnych kolorów. Projektują wzory, które dają mnóstwo radości z użytkowania. Po targach możecie ich odwiedzić na warszawskiej Woli, na ul. Grzybowskiej 47a.





BSceramics








Coelli Ceramics - natura i podróże uwiecznione w glinie. Marka oferuje naczynia użytkowe oraz dekoracyjne, które przenoszą użytkowników w beztroski, wakacyjny klimat i pomagają oderwać się od codzienności, choćby na czas krótkiej przerwy na kawę. Lekkie, nieregularne formy oraz niebanalne połączenia kolorystyczne stanowią hołd dla tego, czym obdarzyła ludzi natura i służą celebracji jej piękna. Wszystkie naczynia wykonywane są powoli, z namysłem i przywiązaniem ogromnej wagi do detali, dzięki czemu każdy egzemplarz jest unikatowy.



Czynie Ceramics








FAIRY TILES - mozaiki i kafle od Ani Link. Produkowane od początku do końca ręcznie, mogą przybrać praktycznie dowolny kształt i kolor, stanowiąc niemal nieograniczone pole do popisu dla architekta wnętrz. W swojej pracowni Ania realizuje najśmielsze pomysły i redefiniuje ceramikę ścienną, zacierając granice pomiędzy designem a sztuką.





fekner ceramika - marka powstała z miłości do natury, podróżowania i fascynacji tradycyjnym, porządnym rzemiosłem. Jest modpowiedzią na poszukiwania wysokiej jakości zastawy stołowej o nieoczywistych kształtach i kolorach. Sama jej twórczyni pisze o sobie: "Gdybym miała opisać dwoma słowami przedmioty, które wychodzą spod mojej ręki, powiedziałabym: „Idealna nieperfekcja”. Zeuropeizowana wersja japońskiego „wabi sabi”.




FIKA Ceramika - ceramikę w duchu Slow. Jej autorka pisze: "Cenię sobie spokój, rodzinną atmosferę i celebrację chwil w gronie najbliższych. Myślę, że taka jest też moja porcelana: delikatna i radosna, a najlepiej czuje się w towarzystwie dobrego jedzenia! Mój tryb pracy i jej efekty są jak szwedzka FIKA, czyli czas, aby się zatrzymać i celebrować kawę z przyjaciółmi. Chciałabym puścić trochę Fiki w świat!"




GrowRaw - kultowi już twórcy betonowych doniczek dla naszych roślin. Od lat na TRŁ, od lat popularni, co sezon tworzący nowe wzory i kolory swoich ikonicznych produktów.







Hadaki - naczynia zaprojektowane z myślą o tych, którzy pragną mieć w swoim najbliższym otoczeniu przedmioty niebanalne i przyjazne. Wszystkie prace wykonywane są ręcznie, od prostych, surowych form, po organiczne kształty, kolorowe naczynia i urocze figurki. Główne założenia to prostota i zbliżenie do natury.





HVILKA - jej twórczyny, Justyna, projektuje grafiki z motywami zwierzęcymi i roślinnymi, a potem utrwala je na porcelanowych naczyniach, które kupuje w polskiej fabryce porcelany. Zdobi jąza pomocą specjalistycznych farb wszkliwnych i wypala w wysokich temperaturach, aby zapewnić naczyniom długowieczność i ochronę nawet przed myciem w zmywarce.





Lekka - porcelanowa biżuteria, która pasuje do luźnego swetra i jeansów, ale i do małej czarnej. W obu stylizacjach poczujesz się jakbyś szła odebrać Oscara. Nie jest do końca pewne z czego to wynika. Czy z subtelnego blasku złota? Czy z minimalizmu, który dodaje klasy absolutnie każdej kreacji? A może to po prostu magia porcelany.






Lutumursi - studio projektowe porcelany użytkowej prowadzone przez absolwentkę wzornictwa przemysłowego School of Form w Poznaniu, stażystkę w Modus Design Ćmielów oraz fabryki ceramiki w Chmielnie – Magdalenę Stroszejn.






M2K Ceramika - manufaktura prowadzona przez Martę Krasną-Kornak, która "lubi minimalizm, prostotę, stonowane barwy". Głównym przesłaniem jej twórczości jest funkcjonalność – przedmioty powstające w pracowni mają przede wszystkim służyć ludziom.






MANOceramics - pracownia powstała z potrzeby tworzenia niepowtarzalnych przedmiotów użytkowych. Jej misją jest "wyprowadzenie polskiego garncarstwa z mroków średniowiecznej formy i wprowadzenie we współczesny design".






Manufaktura Porcelany - otwarte studio, gdzie tradycyjny materiał spotyka nowoczesny design i nutę poczucia humoru. Jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie Krakowa dla miłośników rzeczy niepowtarzalnych. Charakterna porcelana pasująca do nowoczesnych wnętrz oraz ludzi z pasją. Unikatowe naczynia i biżuteria.





Manufaktura w Bolesławcu - legenda. Ikona. Najsłynniejsza polska manufaktura ceramiki, produkująca naczynia w charakterystyczne biało-kobaltowe wzorki, ale nie tylko.






Mia Colonia - mała manufaktura, która ręcznie wytwarza świece i dyfuzory zapachowe do wnętrz. Wykorzystuje nietoksyczną, naturalną mieszankę wosków roślinnych pochodzących z krajów europejskich, z zawartością unikalnej, wysokiej jakości olejków zapachowych produkowanych we Włoszech.






Misa - malutka, jednoosobowa pracownia ceramiczna, którą założyła Paulina po 15 latach pracy w branży mediowej. Mieści się na warszawskim Mokotowie. Powstają w niej naczynia użytku codziennego, które są proste w formie, kolorowe, ciekawe, stanowiące ozdobę każdego wnętrza.






Modus Design - działa od 1976 roku, początkowo jako studio ceramiczne założone przez Marka Cecułę w nowojorskim SoHo. Obecnie ma siedzibę w Kielcach i od 2013 r., wspólnie z Polskimi Fabrykami Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., tworzy Ćmielów Design Studio, pracownię wzorniczą pod kierownictwem artystycznym Marka Cecuły. Znakiem rozpoznawczym studia są tworzone od lat alternatywne propozycje w dziedzinie ceramiki użytkowej i dekoracyjnej.




Mosko - powstało z pasji, ciekawości i chęci ciągłego eksperymentowania. Tworzy limitowane serie naczyń i obiektów użytkowych, zacierając granice pomiędzy funkcją i dekoracją.







MUKO Studio - pracownia tworząca w betonie rzeczy codziennego użytku o niecodziennej formie. To przedmioty od początku do końca tworzone ręcznie, w małym warsztacie. Ręcznie powstają formy, precyzyjnie dobierane są proporcje mieszanki betonowej i łączone z pigmentami. W MUKO najważniejsza jest tekstura- widoczne drobne charakterystyczne betonowe pory, kolor oraz indywidualizm.



Odegitria Studio - lokalna manufaktura tworząca naturalne świece sojowe w szklanych ozdobnych pojemnikach. Koncept powstał z potrzeby tworzenia unikalnych i pięknych wrażeń we wnętrzach.







Plantstore - wyjątkowe woski i świece zapachowe tworzone ręcznie na warszawskim Żoliborzu w duchu less waste. Minimalistyczne, pachnące naturą świece zamknięte są w prostych słoikach i ceramicznych kubeczkach, które można ponownie wykorzystać.






Pracownia Formatka - założona przez Małgosię Fotek. Ceramika użytkowa tworzona ręcznie w krótkich seriach. Prosta, inspirowana naturą, zaskakująca. Za każdym razem nieco odmienna, bez reguł, bez form, bez ram...






Studio Form Adam Szkołuda - zajmuje się projektowaniem oraz wytwarzaniem współczesnych wyrobów z porcelany. Tworzy formy proste i lekkie, w pełni użytkowe, dając swoim odbiorcom radość obcowania z pięknem w codziennym życiu. Wszystko poprzez klasyczne toczenie na kole garncarskim a także poprzez budowanie z plastrów porcelanowych.





Domkove.pl - TRŁowy klasyk, od zawsze z nami i zawsze tworzący nowe, pomysłowe, smakowite świece sojowe.








w domach z betonu








Wesky Studio








Woskowijki by Malu - eko alternatywa dla otaczającej nas folii spożywczej i plastikowych opakowań. Stworzona przez rodzinną manufakturę z Krakowa ręcznie robiona woskowijka, to organiczna bawełna (GOTS) nasączona mieszaniną wosku pszczelego, żywicy sosnowej i olejku jojoba. Wielorazowe, w pełni naturalne opakowanie do różnego rodzaju żywności. W pełni biodegradowalna, posiada właściwości antybakteryjne (żywność dłużej zachowuje świeżość) i pięknie wygląda.